שמירה על המשקל אחרי דיאטה

שמירה על המשקל אחרי דיאטה - קצת עובדות:
שמירה על המשקל אחרי דיאטה

מחקרים מראים כי רק 5% מהאנשים שעשו דיאטה והגיעו למשקל הרצוי להם, אכן נשארים באותו משקל לאורך זמן.

במילים אחרות, כ – 95% מאותם אנשים חוזרים למצב של עודף משקל תוך פרק זמן של שנה עד שנתיים – ולעיתים אף למשקל הגבוה יותר מזה שנמדד להם בטרם התחילו בדיאטה…

מדוע זה קורה?

  1. סיבה מחשבתית:

כאשר אנו מצויים בדיאטה, רובנו חשים שמדובר בתקופה של "עונש" בעבורנו. צידו השני של המטבע הוא, למעשה, שלפחות בתת המודע, אנו אומרים לעצמנו כי "בעוד כמה חודשים, כאשר נגיע למשקל היעד שלנו – נשתחרר מה'כלא' ונחזור לאכול כמו שאנחנו רוצים". כמובן, שחשיבה זה מוטעית ביסודה – וגורמת לנו לשוב ולהשמין לאחר שכבר התאמצנו והורדנו ממשקלנו, ושוב להרזות.. ושוב להשמין.. וחוזר חלילה.

שלא במקרה, אגב, משמעותה של המילה "דיאטה" ,שמקורה ביוונית הינו, למעשה, "אורח חיים". כלומר, על מנת לרדת במשקל ולשמור עליו, אנחנו חייבים לאמץ אורח חיים בריא ונכון בעבור גופנו ולא פחות חשוב – להבין שבאורח חיים יש להתמיד כל עוד אנו חיים…

ברגע שנעשה את ה"סוויץ'" הגדול הזה בראש, ונבין שמדובר ב"שינוי לחיים" וכי מהיום והלאה אנחנו מאמצים באופן מתמיד אורח חיים בריא ונפרדים לעד מההרגלים הישנים והמזיקים – גופנו יידע להכיר לנו תודה וישמור על המשקל האידיאלי עבורו.

ואל חשש- אין זה קשה לשמור על אורח חיים בריא…הרגלים זה רק עניין של תרגול. וברגע שההרגל מתקבע – הוא נהיה חלק הטבע שלנו ואז "הדברים זורמים" מאליהם וללא מאמץ מיוחד. אז בואו נתרגל לאורח חיים בריא!

  1. סיבה פיזית:

יש בגוף מנגנון הנקרא "זיכרון תאי". כלומר, תאי גופנו זוכרים (ורגילים..) למשקל הקודם והמוכר שאפיין אותנו בזמן שהיינו בעודף משקל,בייחוד אם זה משקל שליוויה אתנו שנים קודם. ולכן, ברגע שנפסיק את הדיאטה – הגוף ירצה לחזור במהרה למשקל הקודם…

אז מה עושים?

נותנים לגוף זמן להתרגל למשקל החדש. בירידה בריאה ונכונה יש לקחת בחשבון חודש של שמירה על כל חודש של ירידה במשקל. לשם ההמחשה, אם לקח לך 5 חודשים לרדת במשקל כדי להגיע למשקל היעד שלך – עליך להתמיד בתוכנית של חמישה חודשי שמירה ,ולהמשיך בדיוק עם אותם הדברים שסייעו לך בירידה,וזאת, על מנת לחסום כל אופציה של עלייה חוזרת ולתת לגוף להכיר מחדש את המשקל הנכון עבורו ולהתרגל אליו.

בנוסף-

חשוב לדעת, כי כאשר אנו יורדים במשקל – ירידה זו מתבטאת, בד"כ, לא רק בהפחתה במסת השומן, כי אם גם בירידה מסוימת במסת השריר. מצד שני, בתקופות בהן אנו עולים במשקלנו – אנו מעלים רק במסת השומן(…), כלומר, בפעם הבאה שאנו משמינים, אחרי הדיאטה, אנחנו חוזרים למשקל העודף..בריבית. בנוסף, השמנות חוזרות ונשנות הורסות את היכולת של הגוף לרדת במשקל באופן מרבי, וכך קורה שככל שהגוף עבר יותר ויותר דיאטות, כך יותר קשה לרדת במשקל אחרי זה. אז לכן…

זו הדיאטה האחרונה שלך!!!

אז אחרי שכבר ירדנו במשקל.. וניסינו לשנות באמת את ארוח חיינו, מה יש לעשות על מנת שהדיאטה הזו תהיה הדיאטה האחרונה שלנו, ותהפוך באמת לאורח חיים בריא, מהנה, מלא אנרגיה וביטחון עצמי לאורך זמן??

 זו שאלת מיליון הדולר…

אף אחד לא רוצה להיכנס לסטטיסטיקה של 95% שמשמינים חזרה אחרי דיאטה…אז כיצד נהיה בין 5% שכן מצליחים?

יש מספר פתרונות אך הם צריכים לבוא יחד:

סבלנות  כמו שאמרנו מקודם: חשוב לתת לגוף את הזמן להתרגל לאורח החיים החדש. אם נחזור לאכול כפי שאכלנו בעבר – נעלה מייד במשקל.

מודעות–  יש להבין שאנחנו בתהליך של "שינוי לחיים", שאינו מסתיים, וכי אורח חיים בריא והשגחה על מה שנכנס לפינו הוא דבר שעל כולנו – גם הרזים שבינינו – לשמור עליו באופן רציף ומתמיד. המודעות היא בלתי נגמרת והיא צריכה ללוות אותנו למשך כל היום ברמת התכנון.

לדוגמא – לתכנן איזה אוכל לקחת איתנו אם אנו מצויים יום שלם מחוץ לביתנו.

המודעות היא גם ברמת ההימנעות מפיתויים – למשל, אין צורך לקנות בסופרמרקט דברים שיהיה לכם קשה לעמוד בפניהם אחר כך בשעת לילה מאוחרת. מלאו את המקרר והארונות במאכלים טובים ומזינים וזכרו: "אין פיתויים – אין דאגות"…

דוגמא נוספת לתכנון והימנעות מפיתויים: אם אתם יוצאים לאכול בחוץ, אנא, העדיפו מקומות בהם יש תפריט מובנה ומסודר, מאשר מקומות עם בופה עשיר ופתוח.. הסיבה? קל בהרבה לבחור את הכמות הנכונה כאשר התפריט הוא מובנה. בופה, לעומת זאת, מזמן בדרך כלל אכילה בכמות מוגזמת שמסתיימת שוב בתחושה המוכרת של "אוף..אכלתי יותר מדי"…

תמיכה – תקופת השמירה היא שלב מאוד מאוד חשוב בתקופה זו של אחרי הירידה, שכן הגוף אינו יציב מבחינת משקל עדיין, ורצוי מאוד למצוא אדם מתאים שילווה אתכם גם בתהליך הזה: איש מקצוע, קבוצת תמיכה או תזונאית,או המדריך האישי שלכם ב ShrinkMeApp ..:)

ולסיום- קטע מתוך מאמר מאת ד"ר רות קרייצר-רביב:

" שמן מצליח לרדת במשקל, תאי השומן שלו מתרוקנים אך לא מתבטלים. ברגע שלא יעמוד בפיתוי ויחזור לאכילה מוגברת, יתמלאו תאי השומן במהירות והאדם לא זו בלבד שישוב למשקלו הקודם, אלא אף יעלה מעבר לכך. מכאן, שהבעיה העיקרית של הסובל מעודף משקל אינה רק להגיע למשקל תקין, אלא להתמיד בו. את זאת ניתן להשיג רק על-ידי הדיאטה המתאימה ועל-ידי שינוי בהרגלי האכילה."

אז קדימה! ירדתם במשקל, ואתם יכולים סוף-סוף להיכנס לבגדים מפעם – ואולי גם לבגד הים  שכל כך רציתם.. אבל בואו רק נדאג שבגד הים יתאים  גם בקיץ הבא..ובקיץ שאחריו..!!

בהצלחה רבה!!

רוצים קצת יותר שליטה בחיים? הורידו את האפליקציה וקבלו מנטור תזונה צמוד

אוטוטו עולים לאוויר..ב- Apple טיפה לוקחים את הזמן :( אבל בקרוב גם האפליקציה לאייפון תהיה זמינה
shrinkme_admin

shrinkme_admin

השאר תגובה

אודות

אנחנו מודעים לכך ש"אודות החברה" אמור להיפתח בדרך כלל בנתונים על המוצרים או השירות.. על מתי החברה נוסדה..ואולי עוד כמה נתונים יבשים. אבל אנחנו חושבים שכדי להכיר אותנו הכי כדאי קודם כל לדעת עלינו פרט אחד חשוב: אנחנו אוהבים להסתכל על דברים בזווית ראייה שונה. כי רק ככה עולים הרעיונות היצירתיים ביותר.

מאמרים נוספים שאולי יענינו אותך

עקבו אחרינו

עשינו סרטון בייתי קטן עם מעט הומור כדי להסביר מה זה בענינו שרינקמי אפ

נגן וידאו

השאירו פרטים וקבלו טיפים מעולים לבריאות, דיאטה ותזונה נכונה ישירות למייל שלכם 😃

צעד חכם לתוכן איכותי

כל הזכויות2021כל הזכויות שמורות SHRINKMEAPP ©
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן