איזה אימון שורף שומן הכי הרבה ומהר ?

מהי הדרך הטובה והמהירה ביותר להיפטר מהשומן העיקש שלא מוכן לעזוב את גופנו?

תתפלאו לשמוע שהשקעה אינטנסיבית באימוני אירובי ארוכים אינה הדרך הכי מוצלחת להשיג בטן חטובה, גם אחרי שעות רבות של הליכה או ריצה במהלך השבוע . איזה איזה אימון שורף שומן הכי הרבה והכי מהר? בואו נברר מה קורה בגוף בסוגי האימון השונים-

אימון אירובי

אומנם אימוני אירובי בעצימויות נמוכות אכן שורפים יותר שומן במהלך האימון עצמו מאשר באימון אנאירובי, ובכל זאת אין זה אומר שהאימון האירובי הארוך וה"משעמם" יקדם אותנו למראה חטוב ו"מופחת שומן" כמו שהיינו מצפים. למה זה קורה?

ההשפעה המטבולית של אימון האירובי נמשכת לכל היותר עד שעתיים לאחר האימון. ברגע שסיימנו אימון ממושך של 60-45 דקות, הגוף ימשיך לשרוף יותר קלוריות ביחס למצב הרגיל במשך היום – ויפסיק כאמור לעשות זאת שעה עד שעתיים לאחר האימון.

אימון אנאירובי

לעומת זאת, ההשפעה המטבולית של אימון אנאירובי קצר ועצים (80% מהדופק המרבי) נמשכת לאורך יום עד יומיים מתום האימון, לכן הוא יעיל יותר בהיבטים של שריפת השומן ושיפור הכושר.

לאחר האימון הגוף שלנו נכנס ל"סטרס" מהסוג החיובי, מצב שבו הוא חייב לתקן את השריר הפגוע בסינתזת חלבון. במשך התהליך הזה קצב שריפת הקלוריות בגוף גבוה משמעותית מהרגיל.

ומה המסקנה?

נשרוף יותר קלוריות באימון קצר ועצים מאשר באימון אירובי ארוך ומונוטוני.

שינוי העצימות של האימון האירובי הכרחי לשריפת השומן הנחשקת וליצירת מאזן קלוריות שלילי, וזו המלצה חד-משמעית. אימונים בעצימויות משתנות אף תורמים לייצור מוגבר של נוגדי חמצון בגוף, תגובה יעילה יותר לתחמוצת חנקן (התורמת לבריאות הלב וכלי הדם) ולמניעת דלקת.

חשיבות ההתמדה

המכנה המשותף לאלו אשר פורשים מפעילות גופנית בשלב מוקדם הוא העובדה שהם ביססו את תוכנית האימונים שלהם על אימוני אירובי ארוכים מידי . אימונים ארוכים מידי דורשים מאמץ ומציאת זמן מתאים במהלך החיים היומיומיים ולכן קשה למצוא זמן להתמיד בהם . בנוסף, רובנו מוצאים אותם משעממים, עניין שבטח ובטח מקשה עוד יותר על עניין ההתמדה.
שלבו אימונים בעצימויות משתנות והסיכוי ש"תנשרו" מהתהליך יקטן משמעותית.

נסו את ההצעות הבאות כדי ליהנות מאימונים בעצימויות משתנות:

  • אימוני אינטרוולים: אפשר לעשות זאת גם על מכשירי הסקי והחתירה, האופניים וההליכון. בצעו 15 שניות ספרינט ו-45 שניות התאוששות (הליכה מתונה, למשל) – כך במשך 10 דקות. מי שאוהב אירובי במיוחד יכול להוסיף בסיום האימון 20 דקות של ריצה בעצימות בינונית (65%-80% מהדופק המרבי).
  • גיוון בפעילות הספורטיבית: גלו יצירתיות וגוונו בין כדורגל, כדורסל, טניס,שחייה, סקוואש וכן הלאה. זה יעשה את העבודה באופן מדהים.
  • אימוני משקולות: לא רק שהגוף מתעצב באופן יוצא מהכלל, אלא מדובר באימון קצר, מאתגר ומהנה שניתן לעשות גם בבית ללא שום ציוד. בצעו, לדוגמה, 15 סקוואטים, 10 כפיפות בטן, 10 קפיצות על מדרגה או כל הגבהה אחרת ולסיום ספרינט של 10 שניות – כפול חמישה סבבים.

השינוי והשגת הגוף היפה הם קלים, ההחלטה היא הדבר הקשה. השאלה היא איפה אתם רואים את עצמכם בעוד שנה? איך אתם מדמיינים שאתם נראים ומרגישים?
קראו שוב את המאמר ובדקו עם עצמכם מה אתם יכולים לעשות כדי להגיע לשם. בהצלחה רבה.

0
    0
    העגלה שלך
    העגלה שלך ריקהחזור לחנות