חוזרים לשגרת תזונה אחרי החגים

נגמרו החגים? אז נגמרו התירוצים. במאמר הבא ניתן טיפים לחזרה לשגרה ותזונה מותאמת לאחרי החגים. יאללה- חוזרים למסלול יחד!

חגי ישראל זו תקופה מאוד חגיגית וכיפית, אבל אם נודה על האמת- גם מחרבת לנו את הדיאטה..
היציאה מהשגרה, יחד עם ארוחות משפחתיות גדולות ותכופות המלאות בכל טוב מאוד מקשים עלינו לשמור על תזונה מאוזנת.
חגי תשרי טומנים בתוכם קושי נוסף עם רצף גדול מתמיד של יציאה מהשגרה בייחוד עבור ההורים שבנינו. החגים מגיעים מיד אחרי חופש גדול וחודש אוגוסט הוא כל כולו יציאה מהשגרה. בצירוף ספטמבר- חודש החגים כבר יש לנו חדשיים של "חגיגות" ולחזור למסגרת אחרי תקופה כזו ארוכה יכול להיות די מאתגר.

אז איך בכל זאת עושים את זה? המנטורים שלנו הכינו פה כמה טיפים שיעזרו מאוד לחזרה לשגרה של אחרי החגים.

הטיפ של פטריק: להתחיל בקטן

"אני מאוד בעד להתחיל בהחלטה אחת קטנה שלא תפחיד אותנו.
החלטות גדולות או קיצוניות מידי ("מעכשיו דיאטה כסאח") בדרך כלל לא מחזיקות מעמד הרבה זמן .
כדי להתחיל להיכנס בחזרה לשגרה בריאה דווקא החלטות מתונות וקלות עוזרות לנו להתמיד איתן ולעלות על דרך המלך.
דוגמא להחלטות קטנות: להחליף חטיף או ממתק אחד בפרי/ להחליט שארוחה אחת ביום תהיה ללא פחמימה- נניח רק סלט ועוף או סלט וכוס עדשים / להוריד את כמויות הקפה מ-5 כוסות ל-3 גוסות ביום/ להחליט שמתחילים לספור כוסות מים כדי לשים לב לכמויות הנוזלים / להחליט שמתחילים לאכול ארוחת בוקר טובה במקום "לצום" חצי יום.. אלו דוגמאות להחלטות קטנות שיכולות להיות מצויינות לחזרה לשגרה. איזו החלטה אתם תחליטו לאמץ? ."

הטיפ של אלכס: לחזור למעקב

" אני הרבה פעמים נתקל בתופעה שימי חג ארוכים מוציאים אותנו ממעקב ומתשומת לב לעצמנו. למשל- אנשים שהיו רגילים להישקל, או למדוד היקפים פתאום מפסיקים עם זה למשך הרבה זמן. כצעד ראשון לחזרה לשגרה הייתי מציע לחזור להיות במעקב שנוח לכם. בין אם זה מעקב של איש מקצוע, שקילות במכון כושר או מדידת היקפים ביתית.
להיות עם יד על הדופק פשוט מכניס לפוקוס. שיהיה לנו חזל"ש נעים:) "

הטיפ של מיקה: רשמו יומן אכילה

" רבות סופר ודובר על חשיבות רישום יומן אכילה. רישום ביומן הוא דרך מצוינת לשים לב בדיוק לכל מה שנכנס לנו לגוף. הוא נותן הרבה מאוד תובנות ובאופן בדוק אנשים שרושמים יומן יורדים טוב ומהר יותר במשקל מאשר אנשים שלא רושמים יומן.
אז גם אם אתם נמנים על אלו שפחות מחבבים רישום יומן אכילה , דווקא לתקופה הזו של אחרי החגים הייתי מציעה בחום רב לקחת פרויקט רישום יומן אפילו לזמן קצר, למשך שבוע נניח. זו תקופה קצרה שלא תעיק מידי אבל שתכניס אתכם בצורה מידית לסדר יום נכון יותר"

הטיפ של מישל: החליטו על יעדים חדשים

" בין אם כבר אתם אנשים שעובדים לפי יעדים ובין אם אתם לא.. החגים משבשים לנו את המטרות ולפעמים משכיחים מה שהיה לנו חשוב בעבר. הדרך הטובה ביותר להתחלת כל תהליך זה פשוט לרשום יעדים קטנים לתקופה הקרובה. הייתי אפילו ממליצה לכתוב יעדים לשלושה חודשים קדימה ולשים את רשימת היעדים במקום בולט בעין- כתמונה על שומר המסך בנייד, או כרשימה כתובה על המקרר למשל. כאשר יש לנו את המטרות שלנו כל היום מול העיניים קל לנו יותר לבחור בחירות נכונות שיקדמו את המטרות האלו. "

הטיפ של ריקו: אווררו את נעלי הספורט

" אין דרך טובה יותר לחזור לעצמנו מאשר להתחיל להזיז את הגוף קצת יותר. בתקופת החגים אנשים עושים פחות ספורט גם מחוסר זמן בגלל חופשות וטיולים וגם בגלל שיבוש בסדר הזמנים של חוגי ספורט שונים שנדחים. ברגע שנגמרים החגים אני ממליץ להחליט להשתמש בנעלי הספורט לפחות 3 פעמים בשבוע. מה הכוונה? להניח את נעלי הספורט בכניסה לבית וכשחוזרים מהעבודה מיד לנעול אותם כדי לאותת לעצמכם על המחוייבות שלכם לעשות בהמשך הערב הליכה.. או לקפוץ למכון הכושר אפילו לקצר.
אל תוותרו לעצמכם. אחרי החגים- בין אם זה חגי ספטמבר או בין אם זה חגי האביב- זו תקופה מעולה לצאת החוצה "

הטיפ של לולה : חפשו פרטנר לדרך

" לצערי הרב הסטטיסטיקות מראות שרוב הדיאטות נועדו לכישלון. זה נתון ממש מדאיג אבל הוא מצביע על כך ש 95% מהאנשים שעשו דיאטה יעלו בחזרה תוך שנתיים. אחד מהמדדים שמשפר נתון זה זה להתחיל את התהליך עם איש מקצוע מלווה וצמוד. ואם לא עם איש מקצוע צמוד הייתי ממליצה למצוא פרטנר אחר כמו חבר קרוב או בן משפחה שיהיה לפחות שותף להכנת סלטים.. לקניות בריאות בסופר או להליכות בשכונה. גם המערכת שלנו מאפשרת ליווי צמוד ופרטני ובמחיר מאוד סימלי ולדעתי זו דרך מצויינת להתחיל את השגרה של אחרי החגים לא לבד. בהצלחה לכולנו:) "

שתהיה חזרה לשגרה בריאה נעימה וקלה , מכל צוות שרינקמי-אפ

0
    0
    העגלה שלך
    העגלה שלך ריקהחזור לחנות