תכנון נכון להצלחת הדיאטה

למה חשוב לתכנן את הארוחות והדיאטה? כי אם לא נתכנן הצלחה- נתכנן כישלון..

לתכנן דיאטה מוצלחת

יש הרבה דברים שאנו מתכננים לפרטי פרטים. לדוגמא, במקרה של יציאה לחופשה: נתכנן את היעד, את הטיסות, את המלון, את המקומות בהם נרצה לבקר.. רבים מאיתנו אפילו יתכננו מה ללבוש בטיסה…נכון? כן, עד כדי כך…

אז איך יכול להיות שבהתייחס לדברים החשובים לנו ביותר, כדוגמת: התזונה שלנו, הגוף שלנו, הבריאות שלנו – אנחנו לא מתכננים כלום ובכך, מזניחים את עצמנו?…

כך, למשל, פעמים רבות אנו מתחילים את יומנו בלא ארוחת בוקר (ומתרצים זאת ב"לא הספקנו"…) ובד בבד – את ארוחת הצהריים אנו נאכל "על הדרך", היכן שנמצא את עצמנו ובלא כל תכנון מקדים. נשמע לכם כמו מתכון להצלחה?… כמובן שלא! ובמילים אחרות ניתן לומר: "אם לא נתכנן הצלחה – נזמין כישלון"!

אז בואו נבחן יחד כיצד תכנון נכון עשוי לסייע לנו להפחית ממשקלנו בקלות, אפילו מבלי להרגיש שאנחנו ב"דיאטה"..:

  • תכנון זמן הארוחות.  נסו לתכנן, פחות או יותר, את הזמנים אותם תקדישו לארוחותיכם – ולא לשום דבר אחר (מומלץ שזמנים אלו יהיו זהים למדי בכל יום – אמרנו כבר שהרגלים זה שם המשחק?…)
  • תכנון תוכן הארוחות. להתארגן מראש. אם אנו יודעים, למשל, שמצפה לנו יום ארוך במשרד, כדאי להצטייד בבוקר בארוחות ביניים קלות, כדוגמת: פירות, יוגורט, או כריך קל ולהביא איתנו ארוחת צהריים מזינה כגון סלט גדול חתוך בקופסא עם 2 פרוסות לחם קל וטחינה (על מנת להימנע מהזמנת אופציות בעייתיות, כגון: פלאפל / פיצה / שווארמה בהפסקת צהריים..). אל תתעצלו. השקיעו וזכרו: "גרם השקעה שווה ק"ג פחות במשקל"…
  • פיזור ארוחות קטנות במשך היום. תכנון נכון יקל עלינו לאכול 5-6 ארוחות קטנות במשך היום. אם לא נתכנן, נמצא את עצמנו במצב בו לא הכנסנו דבר לפינו במשך זמן רב מדי – מצב שיגרור בעקבותיו רעב. ורעב, כפי שלמדנו בשיעור הקודם – הוא האויב מספר אחת שלנו..

חשיבות התכנון

אם נעמוד במה שלמדנו בעמוד הקודם ונתכנן את זמני הארוחות ואת תכולתן, כך שהתכנון יכלול 5 ארוחות קטנות הפזורות במשך היום – אז נוכל להרוויח בגדול…

מעבר ליתרון הגדול, שיתבטא בכך שלא נהיה רעבים ותהיה לנו אנרגיה במשך כל היום – גם נשרוף יותר שומנים!

כיצד זה עובד?

כאשר הגוף שורף קלוריות באותה מידה שהוא מכניס לעצמו קלוריות, אז יש איזון והמשקל נישאר כפי שהוא. על מנת שנרד במשקל, צריך להגיע למצב בו אנו שורפים יותר קלוריות ממה שאנחנו מכניסים לגוף.

כאשר אנו אוכלים רק שתי ארוחות גדולות ביום, הגוף עובר לפעול במצב "חסכני", כלומר – הוא מרגיש שיש מרווחים גדולים מדי בין הארוחות ולכן, מתוך תחושת המצוקה שלו ורצונו לשמור על מאגרי השומנים, המהווים את "מחסני החירום" שלו – גופנו מתגונן ומפחית דווקא את בזבוז הקלוריות שלו. לעומת זאת, כאשר אנו אוכלים 5-6 ארוחות קטנות במהלך היום, במרווחי זמן סדירים (כל שלוש שעות, לערך) – קצב חילוף החומרים גדל, הגוף נינוח ואינו מרגיש מצוקה וגומל לנו בשריפת שומנים ואנרגיה מהירה יותר. וכך – קל יותר (ונעים יותר…) להגיע למצב בו אנו שורפים יותר קלוריות מכפי שאנו צורכים. ומכאן – הדרך לירידה במשקל קצרה.

כמובן שמומלץ להוסיף פעילות גופנית אירובית 3 פעמים בשבוע (מומלץ לבצע פעילות שכזו במשך 40 דקות, לפחות), על מנת לזרז את שריפת הקלוריות.

צריכים עזרה בתכנון? המנטורים שלנו מחכים לכם במרחק הקלקה על האפליקציה שלנו

סוד ההצלחה – במחשבה (ותכנון נכון!) תחילה.

 

0
    0
    העגלה שלך
    העגלה שלך ריקהחזור לחנות