חשיבות תכנון נכון להצלחת הדיאטה

חשיבות תכנון נכון להצלחת הדיאטה - אם לא נתכנן הצלחה- נתכנן כישלון
חשיבות תכנון נכון להצלחת הדיאטה

יש הרבה דברים שאנו מתכננים לפרטי פרטים. לדוגמא, במקרה של יציאה לחופשה: נתכנן את היעד, את הטיסות, את המלון, את המקומות בהם נרצה לבקר.. רבים מאיתנו אפילו יתכננו מה ללבוש בטיסה…נכון? כן, עד כדי כך…

אז איך יכול להיות שבהתייחס לדברים החשובים לנו ביותר, כדוגמת: התזונה שלנו, הגוף שלנו, הבריאות שלנו – אנחנו לא מתכננים כלום ובכך, מזניחים את עצמנו?…

כך, למשל, פעמים רבות אנו מתחילים את יומנו בלא ארוחת בוקר (ומתרצים זאת ב"לא הספקנו"…) ובד בבד – את ארוחת הצהריים אנו נאכל "על הדרך", היכן שנמצא את עצמנו ובלא כל תכנון מקדים. נשמע לכם כמו מתכון להצלחה?… כמובן שלא! ובמילים אחרות ניתן לומר: "אם לא נתכנן הצלחה – נזמין כישלון"!

אז בואו נבחן יחד כיצד תכנון נכון עשוי לסייע לנו להפחית ממשקלנו בקלות, אפילו מבלי להרגיש שאנחנו ב"דיאטה"..:

  • תכנון זמן הארוחות: נסו לתכנן, פחות או יותר, את הזמנים אותם תקדישו לארוחותיכם – ולא לשום דבר אחר (מומלץ שזמנים אלו יהיו זהים למדי בכל יום – אמרנו כבר שהרגלים זה שם המשחק?…)
  • תכנון תוכן הארוחות: להתארגן מראש. אם אנו יודעים, למשל, שמצפה לנו יום ארוך במשרד, כדאי להצטייד בבוקר בארוחות ביניים קלות, כדוגמת: פירות, יוגורט, או כריך קל ולהביא איתנו ארוחת צהריים מזינה כגון סלט גדול חתוך בקופסא עם 2 פרוסות לחם קל וטחינה (על מנת להימנע מהזמנת אופציות בעייתיות, כגון: פלאפל / פיצה / שווארמה בהפסקת צהריים..). אל תתעצלו. השקיעו וזכרו: "גרם השקעה שווה ק"ג פחות במשקל"…
  • פיזור ארוחות קטנות במשך היום. תכנון נכון יקל עלינו לאכול 5-6 ארוחות קטנות במשך היום. אם לא נתכנן, נמצא את עצמנו במצב בו לא הכנסנו דבר לפינו במשך זמן רב מדי – מצב שיגרור בעקבותיו רעב. ורעב, כפי שלמדנו בשיעור הקודם – הוא האויב מספר אחת שלנו..

חשיבות התכנון

אם נעמוד במה שלמדנו בעמוד הקודם ונתכנן את זמני הארוחות ואת תכולתן, כך שהתכנון יכלול 5 ארוחות קטנות הפזורות במשך היום – אז נוכל להרוויח בגדול…

מעבר ליתרון הגדול, שיתבטא בכך שלא נהיה רעבים ותהיה לנו אנרגיה במשך כל היום – גם נשרוף יותר שומנים!

כיצד זה עובד?

כאשר הגוף שורף קלוריות באותה מידה שהוא מכניס לעצמו קלוריות, אז יש איזון והמשקל נישאר כפי שהוא. על מנת שנרד במשקל, צריך להגיע למצב בו אנו שורפים יותר קלוריות ממה שאנחנו מכניסים לגוף.

כאשר אנו אוכלים רק שתי ארוחות גדולות ביום, הגוף עובר לפעול במצב "חסכני", כלומר – הוא מרגיש שיש מרווחים גדולים מדי בין הארוחות ולכן, מתוך תחושת המצוקה שלו ורצונו לשמור על מאגרי השומנים, המהווים את "מחסני החירום" שלו – גופנו מתגונן ומפחית דווקא את בזבוז הקלוריות שלו. לעומת זאת, כאשר אנו אוכלים 5-6 ארוחות קטנות במהלך היום, במרווחי זמן סדירים (כל שלוש שעות, לערך) – קצב חילוף החומרים גדל, הגוף נינוח ואינו מרגיש מצוקה וגומל לנו בשריפת שומנים ואנרגיה מהירה יותר. וכך – קל יותר (ונעים יותר…) להגיע למצב בו אנו שורפים יותר קלוריות מכפי שאנו צורכים. ומכאן – הדרך לירידה במשקל קצרה.

כמובן שמומלץ להוסיף פעילות גופנית אירובית 3 פעמים בשבוע (מומלץ לבצע פעילות שכזו במשך 40 דקות, לפחות), על מנת לזרז את שריפת הקלוריות.

 סוד ההצלחה – במחשבה (ותכנון נכון!) תחילה.

רוצים קצת יותר שליטה בחיים? הורידו את האפליקציה וקבלו מנטור תזונה צמוד

אוטוטו עולים לאוויר..ב- Apple טיפה לוקחים את הזמן :( אבל בקרוב גם האפליקציה לאייפון תהיה זמינה
shrinkme_admin

shrinkme_admin

השאר תגובה

אודות

אנחנו מודעים לכך ש"אודות החברה" אמור להיפתח בדרך כלל בנתונים על המוצרים או השירות.. על מתי החברה נוסדה..ואולי עוד כמה נתונים יבשים. אבל אנחנו חושבים שכדי להכיר אותנו הכי כדאי קודם כל לדעת עלינו פרט אחד חשוב: אנחנו אוהבים להסתכל על דברים בזווית ראייה שונה. כי רק ככה עולים הרעיונות היצירתיים ביותר.

מאמרים נוספים שאולי יענינו אותך

כיצד קשורים הרגלי האכילה למשקלנו?

כיצד קשורים הרגלי האכילה למשקלנו?

כיצד קשורים הרגלי האכילה למשקלנו? – לרוב, כשאנחנו מתחילים תהליך של ירידה במשקל ("דיאטה"), הדבר הראשון שעולה לנו לראש זה מה אנחנו הולכים להפסיק לאכול, כמה אנחנו הולכים להפסיק לאכול ומתי אנחנו הולכים להפסיק לאכול.

קרא עוד»

עקבו אחרינו

עשינו סרטון בייתי קטן עם מעט הומור כדי להסביר מה זה בענינו שרינקמי אפ

נגן וידאו

השאירו פרטים וקבלו טיפים מעולים לבריאות, דיאטה ותזונה נכונה ישירות למייל שלכם 😃

צעד חכם לתוכן איכותי

כל הזכויות2021כל הזכויות שמורות SHRINKMEAPP ©
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן