דיאטה בסוף השבוע

איך לעבור את סוף השבוע בשלום בלי להרוס לעצמנו את הדיאטה?

כל מי שאי פעם עשה דיאטה בטח נתקל בתופעה של סדר מופתי בתזונה בימים ראשון עד חמישי ובלגאן חוגג במהלך סוף השבוע.
בלגאן שלפעמים מותיר אותנו עם קילו עודף בכל מוצ”ש או סתם הורס לנו את כל המוטיבציה שפצחנו איתה את השבוע באנרגיות על.

אז איך בכל זאת צולחים את סוף השבוע בבטחה גם בתהליך של ירידה במשקל?

אספנו פה כמה טיפים שמניסיון ממש עוזרים:

 • קודם כל רצוי להפנים שדיאטה לא סותרת חגים /אירועים / שבתות או יציאה למסעדות. דיאטה היא אורח חיים בריא ויכולה להשתלב ולהסתדר בכל יום ואירוע שמזמן לנו לוח השנה.
 • מומלץ מאוד לתכנן יום של חג או סוף שבוע מראש.
  למשל-אם אנחנו יודעים שאנו מוזמנים לארוחה גדולה בערב או נתכונן מלכתחילה לכך שארוחת הצהריים תהיה יחסית ארוחה קלה ואת הארוחה העיקרית נשמור לקידוש או לארוחת החג.
 • חשוב מאוד לא לדלג על ארוחות בסופי שבוע.רובנו סבורים שאם צפויה לנו ארוחה גדולה בערב אז כדאי לפתוח ב “צום” עד הארוחה המשפחתית כדי לחסוך בקלוריות.
  אבל התנהגות כזו פועלת הפוך מכוונותינו ורק משמינה. למה? מכיוון שכשאנחנו לא אוכלים בצורה מסודרת ולא מקפידים על מרווחי שעות קטנים, הגוף מאט את קצב החילוף חומרים שלו ואז אנו מגיעים לארוחה הגדולה עם גוף שבקושי שורף שומנים, והארוחה המשפחתית שלנו תשמין אותנו יותר מאשר אם היינו אוכלים עוד ארוחות קטנות במהלך היום.
 • במידה ורוצים להתפנק בקינוח או משהו מתוק כדאי גם פה לתכנן מראש. למשל-נתכנן שנתפנק לנו במשהו מתוק בארוחה מסוימת ובשאר היום נלך לפי סדר היום הבריא אליו היינו רגילים.
  ישנה חשיבות רבה בלימוד וחינוך עצמנו להרגלים נכונים ולכן ישנו הבדל גדול האם אנחנו “מתנפלים” על קינוח שהוגש לשולחן ללא כל תכנון או האם אנחנו מראש יודעים שבארוחה הספציפית הזו מותר לנו להתפנק. הבדל זה גם יקל עלינו לתחום את הפינוק המסוים הזה לארוחה אחת ספציפית ולא לפתוח פתח ל ”חגיגות” של מתוקים ושטויות עד צאת השבת.
 • נקודה נוספת לגבי קינוחים ופינוקים-כדאי לזכור שהפינוק המתוק/המלוח (כל אחד וטעמו הוא) הוא בשביל הנפש. לא בשביל הקיבה, והביס הראשון יהיה לו אותו טעם כמו הביס ה 20..:)
  ולכן כדאי לטעום מהפינוק שלנו ביסים קטנים ואיטיים ולהסתפק בכמות מועטה. הרעיון של קינוח זה בשביל הכיף ולא בשביל לשבוע ממנו.
 • נקודה אחרונה אותה כדאי לזכור בכל ימות השבוע-כשהפיתוי גובר תעצמו את העיניים ותשאלו את עצמכם מה יותר חשוב לי בחיים? להגיע למשקל היעד הנכסף וללכת בגאווה עם בגד ים בקיץ הקרוב? או הוופל הבלגי הזה עם הגלידה?

שיהיו לנו חגים שמחים ושבתות של שלום 🙂

0
  0
  העגלה שלך
  העגלה שלך ריקהחזור לחנות